Kontakt:

VINARIAMS 

Pomorska 39

96-300 Żyrardów

 

Bartosz Skoneczny
Przedstawiciel Handlowy
Tel: +48 535 412 673
b.skoneczny@vinariams.com

 

Mateusz Kośmider
Biuro/Przedstawiciel Handlowy
Tel: +48 577 380 977
info@vinariams.com

 

Izabela Kobus
Właściciel
Tel: +48 601 846 154
info@vinariams.com


Znajdziesz nas również na

Spółka winiarska Špalek

« wróć

Spółka winiarska Špalek jest rodzinną spółką, którą od 1970 roku prowadzi František Špalek, syn Josefa Špalka, który w 1945 roku przybył do gminy Nový Šaldorf z Morawskiej Wołoszczyzny. Prawdziwy rozwój produkcji wina nastąpił dopiero po 1989 roku, kiedy państwo nareszcie umożliwiło prowadzenie prywatnej przedsiębiorczości. Oprócz żony Marty znaczącą pomocą rodzinnej spółki winiarskiej są także synowie Petr Ilgner oraz Marek Špalek. Obaj ukończyli studia winiarstwa i mają za sobą bogate doświadczenie w zagranicy.

Spółka winiarska Špalek należy przez ostatnich dwadzieścia lat do stałych gwiazd na czeskiej scenie winiarskiej. Ta rodzinna spółka winiarska jest znana przede wszystkim dzięki produkcji najróżniejszych specjałów: Šaler (wino likierowe), Sur lie (wino na drożdżach), Edelspitz (wino wyprodukowane przy użyciu technologii z XIX wieku), Barrique (wino dojrzewające w dębowych beczkach) oraz Gryllus (rodzinna marka dla prestiżowego cuvée).

Winnice rozciągają się na zboczach słynnej Krowiej Góry w gminie Sedlešovice. Krowia Góra leży na granicy dwóch znaczących jednostek geologicznych: Masywu Czeskiego – prastarej skały macierzystej powstałej w wyniku aktywności wulkanicznej oraz Karpat tworzonych przez morskie i słodkowodne skały osadowe i lessy. To właśnie podłoże krystaliczne nadaje miejscowym winom specyficznego mineralnego charakteru. Niskie krzaki, małe obciążenie plonami oraz konsekwentna pielęgnacja winorośli wspomagają dobre dojrzewanie winogron.

Rodzinne piwnice winne znajdują się w uliczce piwnic nazywanej Niebieskimi Piwnicami (Modré sklepy). Są wykute w piaskowcu – trzeciorzędowym morskim ile. Wiek piwnic waha się od trzystu do sześciuset lat. Piwnice są głębokie - znajdują się nawet 15 metrów pod ziemią, utrzymują stałą temperaturę 10 - 11°C, a ich powierzchnia jest częściowo pokryta szlachetną pleśnią (Cladosporium celare), która czyści powietrze w piwnicach i utrzymuje stałą wilgotność.

Sposoby przetwarzania winogron i produkcji wina wykorzystują najnowsze odkrycia winiarskiej nauki. Dzięki pieczołowitej i odpowiedzialnej pracy wspieranej miłością do rzemiosła powstają wina o szczególnym charakterze.

Od września 2012 roku rodzinna spółka winiarska znajduje się na przejściowym etapie uzyskania certyfikatu BIO-winiarstwa.

Spółka winiarska Špalek należy do założycieli i członków stowarzyszeń obywatelskich: Cech Winiarzy Nový Šaldorf – Sedlešovice, Modré sklepy oraz VOC Znojmo.

Wyświetl wina w ofercie »

 

 

 

 

 

 

 

Vinariams zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

 

Treści na Vinariams mają charakter informacji o produktach dostępnych
na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

 

Oświadczam, że mam ukończone 18 lat                         Opuść stronę